Gresowe płytki imitujące kamień

Kiedy wykańczamy lub remontujemy dom, z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na łazienkę oraz kuchnię, gdzie powinniśmy wybrać płytki, które znajdą się na podłodze oraz na ścianach. Często na ściany wybieramy płytki z glazury, pokryte szkliwem, które są odporne na działanie wody, charakteryzują się mniejszą grubością niż przykładowo gres, który będzie najlepszym rozwiązaniem na podłogę.

Gres jest bardziej odporny, dzięki temu wytrzymuje większe obciążenia, nadaje się jako materiał podłogowy. Możemy wybrać gres szkliwiony, który jest zabezpieczony warstwą ochronną, czy też gres polerowany, który może być dodatkowo zaimpregnowany.

Duże płytki gresowe do łazienki

W łazience płytki mogą posłużyć także do prysznica zabudowanego, gdzie będą pełniły rolę podłogi. W tym przypadku wybieramy płytki odporne na nasiąkliwość, powinniśmy zwrócić także uwagę na właściwości antypoślizgowe. Producenci oznaczają płytki odpowiednimi symbolami, które dotyczą różnych właściwości, takich jak antypoślizgowość, ścieralność, odporność na zarysowania oraz wiele innych. Dlatego powinniśmy zapoznać się z nimi przed zakupem, wybrać płytki, które będą odpowiednie dla danego pomieszczenia. Często wybieramy obecnie płytki gresowe również na ścianę, gres oferowany jest w bardzo bogatej kolorystyce i w wielu wzorach, dlatego chętnie wykorzystujemy go także na ścianach w łazience oraz w kuchni. Gres jest materiałem mrozoodpornym, dlatego może posłużyć również na elewacji, zastosujemy go także na balkonie czy też przed wejściem do domu.

Płytki gresowe mogą doskonale imitować drewno lub też kamień naturalny, dobrym przykładem są płytki Egen Eola, są to płytki imitujące kamień w odcieniu szarym. Są to duże płytki o rozmiarach 100 x 100 cm, płytka jest wykonana w technice tonalnej, oznacza to, iż poszczególne płytki będą nieco różniły się odcieniami oraz wzorem. Jest to pożądany efekt, ponieważ płytki z kamienia naturalnego różnią się od siebie, zatem płytka Egen Eola będzie bardzo przypominała płytkę kamienną. Jest to płytka błyszcząca, zatem możemy uzyskać bardzo ciekawy efekt zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Jest to płytka, która może nawiązywać także do stylu betonu architektonicznego, pasuje zatem do stylu loftowego.

Płytki Egen Eola możemy zakupić na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/EOLA/7587, jest to płytka pakowana po dwie sztuki, przy wymiarach 100 x 100 cm jest to 2 m2. Waga paczki wynosi 48 kg.