Zalety płytek imitujących kamień naturalny

Coraz częściej w naszych kuchniach i łazienkach goszczą płytki imitujące kamień, może być to marmur lub też granit. Często wybieramy płytki jasne, szare, które są dość uniwersalne, łatwo połączymy ją kolorystycznie z innymi elementami wyposażenia, lub też z innymi kolorami płytek. Płytki imitujące marmur z pewnością sprawdzą się we wnętrzach eleganckich, wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć klasyczną aranżację, możemy wykorzystać płytki kamieniopodobne na podłodze czy też na ścianie.

Płytki podłogowe i ścienne Egen Hamburg

Przykładem płytki, która doskonale imituje kamień naturalny, jest Egen Hamburg, jest to seria płytek kwadratowych o wielkości 60 x 60 cm, jest to płytka wykonana z gresu. Gres to materiał bardzo wytrzymały, powstaje w wyniku wypalania w temperaturze 1200 stopni Celsjusza, wcześniej poddawany jest prasowaniu pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu materiał staje się bardzo twardy oraz odporny. Dlatego stosuje się go często na podłogach, jest to płytka grubsza od płytek ceramicznych stosowanych na ścianach, Hamburg posiada grubość 9 mm, co jest charakterystyczne dla wielu płytek gresowych.

Kupując płytki powinniśmy zwrócić uwagę na klasę ścieralności, model ten posiada klasę PEI 4, płytka jest zatem odporna na ścieranie, sprawdzi się dobrze w przedpokoju, ale także na zewnątrz, przed wejściem do domu. W pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu warto wybierać płytki o lepszej klasie ścieralności, dzięki czemu będą one trwałe przez dłuższy czas. Dodatkowo jest to płytka mrozoodporna, sprawdzi się na zewnątrz, możemy wyłożyć gresem balkon lub też taras. Płytka Egen Hamburg produkowana jest w klasie I, jest dodatkowo rektyfikowana, proces rektyfikacji polega na ścięciu boków, dzięki czemu są one równe, płytki z danej partii posiadają identyczne wymiary, co ułatwia znacznie ich układanie, oraz pozwoli na zminimalizowanie grubości fugi.

W pomieszczenia eleganckich, także industrialnych, płytki imitujące kamień mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem. Warto zwrócić uwagę na płytki Egen Hamburg, które posiadają bardzo wyjątkowy rysunek upodabniający je do kamienia naturalnego. Płytki możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/HAMBURG/7543, płytki pakowane są po 4 sztuki, w paczce znajduje się 1,44 m2. Jest to płytka bardzo uniwersalna, którą możemy zastosować zarówno na podłodze, jak i na ścianie czy też na zewnątrz.