Płytki kamieniopodobne w łazience i kuchni

Remont łazienki czy też kuchni to okazja na wybranie nowych płytek, możemy zmienić kolorystykę podłóg oraz ścian. Często wybieramy płytki jasne, które dobrze sprawdzają się na różnych powierzchniach, dodatkowo optycznie powiększają pomieszczenie, są bardzo popularnym materiałem wykończeniowym. Oczywiście dostępne są płytki imitujące kamień, przykładowo biały lub też szary marmur, możemy dzięki nim uzyskać bardzo elegancki efekt w naszej łazience czy też kuchni. Białe lub jasne płytki można połączyć z ciemniejszymi elementami wystroju, da to bardzo ciekawy efekt.

Jasne płytki Egen Edmonton

Białe płytki można wykorzystać wraz z kontrastującymi płytkami czarnymi czy też brązowymi. Dodatkowo obecnie można zakupić płytki imitujące drewno, mogą być to długie oraz wąskie płytki, które będą imitowały deskę. Oprócz kolorystyki powinniśmy zwrócić także uwagę na właściwości płytek, powinny one być wodoodporne, wytrzymałe, a także odporne na zarysowanie. Dlatego możemy wybrać płytki gresowe, jest to materiał charakteryzujący się dużą wytrzymałością, który w procesie produkcji jest prasowany i wypalany w wysokiej temperaturze, dzięki czemu uzyskuje bardzo dobre właściwości. Dodatkową zaletą gresu jest niska nasiąkliwość, poniżej 3%, co świetnie sprawdzi się w kuchni czy też łazience, a także w przedpokoju. Gres najczęściej posiada grubość 9 lub 10 mm, należy uwzględniać to podczas projektowania oraz poziomowania wnętrz.

Jeżeli poszukujemy gresu imitującego kamień w kolorze jasnym, bardzo dobrym wyborem będzie płytka Egen Edmonton, jest to płytka szara, możemy wybrać model Light lub też Dark, będą one nieco różniły się odcieniem. Są to płytki, które posiadają charakterystyczne dla karmienia żyłki, zatem bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach eleganckich. Jest to płytka w gatunku I, rektyfikowana, posiada przycięte brzegi, zatem łatwo możemy ją spasować z innymi płytkami, zminimalizować fugę, przez co uzyskamy powierzchnię jednolitą.

Wiele różnych płytek dostępnych jest obecnie w sklepach internetowych, możemy często kupić płytki w promocji, dobrać różne kolory, odcienie pasujące do naszych wnętrz. Płytki Edmonton dostępne są pod adresem https://e-plytki.eu/pl/c/EDMONTON/7567, możemy wybrać model o wielkości 60 x 60 cm lub 80 x 80 cm. Rozmiary płytek są standardowe, dzięki czemu możemy łatwo połączyć je także z płytkami w innych kolorach, będzie to dobry pomysł, aby uzyskać ciekawą kolorystykę w naszych wnętrzach.